Šťastný pes  Svetlana Lišková  Tréning, rady a inšpirácie pre majiteľov psov 

Moje skúsenosti a vaše odhodlanie sú cestou, ktorou sa dostanete do cieľa.

 

Svetlana Lišková
Slnečná 52
900 29 Nová Dedinka
okres Senec

Mobil:  +421 902 720 376 

svetlana.liskova@gmail.com
Facebook Šťastný pes

 

 

 

 

 

Túto stránku v r. 2010 autorsky pripravila a neustále dopĺňa Svetlana Lišková. Všetky články a fotografie sú pôvodné. Ich použitie je možné len s jej súhlasom.

SPOLUPRÁCA

arr3Učím majiteľov psov ako porozumieť svojmu psíkoviAj energia, ktorá z vás vyžaruje, ovplyvní to, či vás psík bude rešpektovať a poslúchať, alebo nie.... arr3Ľudské omyly vo vzťahu človeka a psaNajčastejšie ľudské omyly vo vzťahu človeka a psa  a Najväčší komunikačný omyl vo vzťahu človeka a... arr3Ako zvládnuť konflikt na vychádzkeTak toto je podľa mojich skúseností nočná mora každého majiteľa psíka. Ľudia sa s tým pasujú... arr3Máte doma psieho tínedžera?Je vôbec možné, že to, čo sa už naučil, ako keby znovu úplne zabudol? Nič nefunguje, neposlúcha a o... arr3Ak máte hyperaktívneho psíka,nemusí to byť pre vás problém. Základnou zásadou pri vedení takéhoto psíka je pokoj, trpezlivosť,... arr3Kým privediete do rodiny druhého psíka,je treba si ujasniť niekoľko veľmi dôležitých vecí. Bude to veľký zásah nielen do vášho života, ale... arr3Prečo sa psík bojí,ako presne reagovať, ako mu pomôcť, ako strach odstrániť. Máte viac možností - poradiť sa so svojím... arr3Loptičková mánia ako stresor?Veru tak, neverte tomu, že nemôže ublížiť táto nevinná hra. Čítajte v článku Nevinné zábavky.... arr3Ako sa nenechať zmanipulovaťPsíky sú veľké manipulátory! Presvedčil sa o tom nejeden majiteľ a netušil, čo všetko môže... arr3Ako zvládnuť šteniatko,keď má zúbky ako ihličky, skáče ako loptička, nedá sa utíšiť a príbytok je hore nohami. Mnohí v tom... arr3Keď povel ku mne nefungujeJe to magický povel, ktorý zhmotňuje celý váš vzťah so psíkom. Je to povel, ktorého spoľahlivosť...


Vzrušenie pri návšteve

Vzrušená reakcia na návštevu

Ide len o nácvik disciplíny: nacvičujte povel „čakaj“ na vzdialenejšom mieste v predsieni po zazvonení a ešte pred otvorením dverí a dôsledne ho dodržujte pri každej návšteve bez výnimky. Zvítanie psíka s návštevou prebehne až po vašom povolení. Predstavte si, ako by ste chceli, aby situácia prebehla a riaďte sa intuíciou. Do hlasu sa vám dostane pevné presvedčenie, že takto to chcete a takto to aj prebehne. Ak je psík príliš vzrušený, na začiatku cvičenia si pomáhajte vodítkom a pamlskami. Po krátkom čase psík pochopí váš zámer.

Situáciu nacvičujte každý deň päť minút na nečisto – nech zazvoní niektorý člen rodiny, ktorý sa nenápadne vytratí z bytu. Problém odstránite spoľahlivo. Dôležitá je vaša dôslednosť.

Iným spôsobom je nie použitie výcviku, teda povelov, ale výchovy a komunikácie pomocou vášho tela. Ak vás to zaujalo, čítajte tu.

Ak potrebujete pomôcť, pretože to nefunguje, dohodnite si osobné stretnutie, som tu pre vás. Spoločne to vyriešime bez toho, aby ste museli niekam cestovať. Prídem k vám domov, ak to bude potrebné.

 

Y2RmNj