Šťastný pes  Svetlana Lišková  Tréning, rady a inšpirácie pre majiteľov psov 

Moje skúsenosti a vaše odhodlanie sú cestou, ktorou sa dostanete do cieľa.

 

Svetlana Lišková
Slnečná 52
900 29 Nová Dedinka
okres Senec

Mobil:  +421 902 720 376 

svetlana.liskova@gmail.com
Facebook Šťastný pes

 

 

 

 

 

Túto stránku v r. 2010 autorsky pripravila a neustále dopĺňa Svetlana Lišková. Všetky články a fotografie sú pôvodné. Ich použitie je možné len s jej súhlasom.

SPOLUPRÁCA

arr3Učím majiteľov psov ako porozumieť svojmu psíkoviAj energia, ktorá z vás vyžaruje, ovplyvní to, či vás psík bude rešpektovať a poslúchať, alebo nie.... arr3Ľudské omyly vo vzťahu človeka a psaNajčastejšie ľudské omyly vo vzťahu človeka a psa  a Najväčší komunikačný omyl vo vzťahu človeka a... arr3Ako zvládnuť konflikt na vychádzkeTak toto je podľa mojich skúseností nočná mora každého majiteľa psíka. Ľudia sa s tým pasujú... arr3Máte doma psieho tínedžera?Je vôbec možné, že to, čo sa už naučil, ako keby znovu úplne zabudol? Nič nefunguje, neposlúcha a o... arr3Ak máte hyperaktívneho psíka,nemusí to byť pre vás problém. Základnou zásadou pri vedení takéhoto psíka je pokoj, trpezlivosť,... arr3Kým privediete do rodiny druhého psíka,je treba si ujasniť niekoľko veľmi dôležitých vecí. Bude to veľký zásah nielen do vášho života, ale... arr3Prečo sa psík bojí,ako presne reagovať, ako mu pomôcť, ako strach odstrániť. Máte viac možností - poradiť sa so svojím... arr3Loptičková mánia ako stresor?Veru tak, neverte tomu, že nemôže ublížiť táto nevinná hra. Čítajte v článku Nevinné zábavky.... arr3Ako sa nenechať zmanipulovaťPsíky sú veľké manipulátory! Presvedčil sa o tom nejeden majiteľ a netušil, čo všetko môže... arr3Ako zvládnuť šteniatko,keď má zúbky ako ihličky, skáče ako loptička, nedá sa utíšiť a príbytok je hore nohami. Mnohí v tom... arr3Keď povel ku mne nefungujeJe to magický povel, ktorý zhmotňuje celý váš vzťah so psíkom. Je to povel, ktorého spoľahlivosť...

Pravidlá spolunažívania » Naučte psa poslúchať
Ako naučiť psa poslúchať

Ak chcete niekoho niečo naučiť, stavte na trpezlivosť a zrozumiteľnosť. Je jedno, či učíte dospelých, deti alebo psy.

Každý psík bez výnimky musí zvládať disciplínu a sociálne správanie v prostredí, v ktorom žije. Určité plemená sú šľachtené na určité druhy činností, takže tieto činnosti im pôjdu ľahšie, iné zase ťažšie. Retrievery ľahko naučíte aportovať, poľovnícke plemená budú rady pracovať nosom, pretože majú dobrý čuch. Iné veci musíte naučiť psíka, ktorý žije na dvore, iné psíka, ktorý žije s vami v byte. Psík je členom vašej domácnosti a teda rodiny, naučte sa s ním zrozumiteľne komunikovať v jeho reči (ide predovšetkým o reč tela, mimiku, gestikuláciu a intonáciu), buďte trpezlivý, pokojný a dôsledný a výsledok sa dostaví. Závisí od každého psíka, od jeho povahy, dynamiky a vlôh, ako dlho vám to bude trvať.  A aj keď to nejde hneď, nevzdávajte to a nelámte nad ním palicu. Tvrdenie „Náš pes je strašne hlúpy“ neplatí. Ak pes niečo nevie, je to vizitka jeho vodcu, teda jeho šéfa a majiteľa.

Ak ste presvedčený, že váš psík má niečo vedieť, zistite, ako ho to naučiť a naučte ho to. Ten pocit úspechu je neopísateľný - nenechajte si ho ujsť.

Ak neviete ako a kde začať, jednoducho si dohodnite osobné stretnutie. Som tu pre vás, nemusíte nikam cestovať, prídem za vami domov.

MWI5NGRiO