Šťastný pes  Svetlana Lišková  Tréning, rady a inšpirácie pre majiteľov psov 

Moje skúsenosti a vaše odhodlanie sú cestou, ktorou sa dostanete do cieľa.

 

Svetlana Lišková
Slnečná 52
900 29 Nová Dedinka
okres Senec

Mobil:  +421 902 720 376 

svetlana.liskova@gmail.com
Facebook Šťastný pes

 

 

 

 

 

Túto stránku v r. 2010 autorsky pripravila a neustále dopĺňa Svetlana Lišková. Všetky články a fotografie sú pôvodné. Ich použitie je možné len s jej súhlasom.

SPOLUPRÁCA

arr3Učím majiteľov psov ako porozumieť svojmu psíkoviAj energia, ktorá z vás vyžaruje, ovplyvní to, či vás psík bude rešpektovať a poslúchať, alebo nie.... arr3Ľudské omyly vo vzťahu človeka a psaNajčastejšie ľudské omyly vo vzťahu človeka a psa  a Najväčší komunikačný omyl vo vzťahu človeka a... arr3Ako zvládnuť konflikt na vychádzkeTak toto je podľa mojich skúseností nočná mora každého majiteľa psíka. Ľudia sa s tým pasujú... arr3Máte doma psieho tínedžera?Je vôbec možné, že to, čo sa už naučil, ako keby znovu úplne zabudol? Nič nefunguje, neposlúcha a o... arr3Ak máte hyperaktívneho psíka,nemusí to byť pre vás problém. Základnou zásadou pri vedení takéhoto psíka je pokoj, trpezlivosť,... arr3Kým privediete do rodiny druhého psíka,je treba si ujasniť niekoľko veľmi dôležitých vecí. Bude to veľký zásah nielen do vášho života, ale... arr3Prečo sa psík bojí,ako presne reagovať, ako mu pomôcť, ako strach odstrániť. Máte viac možností - poradiť sa so svojím... arr3Loptičková mánia ako stresor?Veru tak, neverte tomu, že nemôže ublížiť táto nevinná hra. Čítajte v článku Nevinné zábavky.... arr3Ako sa nenechať zmanipulovaťPsíky sú veľké manipulátory! Presvedčil sa o tom nejeden majiteľ a netušil, čo všetko môže... arr3Ako zvládnuť šteniatko,keď má zúbky ako ihličky, skáče ako loptička, nedá sa utíšiť a príbytok je hore nohami. Mnohí v tom... arr3Keď povel ku mne nefungujeJe to magický povel, ktorý zhmotňuje celý váš vzťah so psíkom. Je to povel, ktorého spoľahlivosť...

Pravidlá spolunažívania » Získajte si rešpekt
Dôvera, rešpekt a láska

Ak nemáte jeho dôveru, nevybudujete si rešpekt. Len láska bez dôvery a rešpektu nestačí. Psík vás nebude poslúchať.

Ak máte len dôveru,  ale nie rešpekt, psík vás nebude pokladať za svojho šéfa a nebude  vás poslúchať.

Získajte si dôveru, vzápätí  si vybudujte rešpekt a pridajte lásku – a je z vás šéf, ktorému bude pes veriť, spoľahne sa naňho, bude ho rešpektovať,  poslúchať a milovať .

Úspešný majiteľ psa dokáže vytvoriť harmonické súžitie ľudí a zvierat v domácnosti, pretože

  • je hlavou rodiny - domácnosti s ľuďmi a zvieratami
  • zabezpečuje potreby svoje, ostatných členov domácnosti aj zvierat v nej
  • je rozhodný, pokojný a dôsledný
  • ak nastanú problémy, nezostane v polovici cesty pri ich riešení
  • nikdy svojho psa nevyhodí ani nedá do útulku, keď problém nevie vyriešiť

Prečo chcú mať ľudia v domácnosti psíka a čo s tým súvisí?

Chcú ho z rôznych dôvodov: aby deti naučili zodpovednosti, aby im robil spoločníka vo voľnom čase alebo v živote vôbec, aby si vytvorili zárobkovú činnosť alebo sú ambiciózni a chcú s ním vyhrávať výstavy či dokonca riešiť nejaký zdravotný problém.

Pri každom z dôvodov je potrebné mať ho neustále na zreteli a podľa neho si vyberať plemeno, či povahu psíka. Jedno je však spoločné pri všetkých dôvodoch: mať psíka je záväzok na 10 a viac rokov a nestačí mu len hodiť jedlo alebo ho bezuzdne milovať a rozmaznávať.  Ste povinní ho vychovať, naučiť disciplíne a zoznámiť ho s okolím, poskytovať mu vychádzky a správne ho viesť počas celého jeho života.

Keď ste sa rozhodli zaobstarať si psíka, pamätajte na to, že nastáva pre vás čas povinností, ktoré sa nedajú obísť ani presunúť na iného. Dajú sa však rozdeliť v rámci rodiny. Od momentu, ako vkročí psík do vašej domácnosti, sa musíte stať vodcom (ak ním nie ste prirodzene). Ak psík zistí, že nemá vodcu, túto rolu preberie sám, či na ňu má alebo nemá predpoklady a vo vašej domácnosti nastanú problémy: neposlušnosť, vynucovanie si pozornosti, jedla, zabratie teritória (gauč, posteľ), obťažovanie členov rodiny, priateľov či susedov, obťažovanie iných zvierat na vychádzkach, pocikávanie sa z úzkosti, deštrukčná činnosť v byte a na záhrade a množstvo iných.

Väčšina z týchto problémov ani nenastane, ak má psík svojho vodcu, teda šéfa, ktorý mu uspokojí jeho potreby: naučí ho disciplíne, dopraje mu tréning a vychádzky a poskytne množstvo lásky a náklonnosti.

Ak potrebujete pomôcť, pretože neviete ako na to, dohodnite si osobné stretnutie. Som tu pre vás, spoločne vyriešime váš problém.

NmE5M