Šťastný pes  Svetlana Lišková  Tréning, rady a inšpirácie pre majiteľov psov 

Moje skúsenosti a vaše odhodlanie sú cestou, ktorou sa dostanete do cieľa.

 

Svetlana Lišková
Slnečná 52
900 29 Nová Dedinka
okres Senec

Mobil:  +421 902 720 376 

svetlana.liskova@gmail.com
Facebook Šťastný pes

 

 

 

 

 

Túto stránku v r. 2010 autorsky pripravila a neustále dopĺňa Svetlana Lišková. Všetky články a fotografie sú pôvodné. Ich použitie je možné len s jej súhlasom.

SPOLUPRÁCA

arr3Učím majiteľov psov ako porozumieť svojmu psíkoviAj energia, ktorá z vás vyžaruje, ovplyvní to, či vás psík bude rešpektovať a poslúchať, alebo nie.... arr3Ľudské omyly vo vzťahu človeka a psaNajčastejšie ľudské omyly vo vzťahu človeka a psa  a Najväčší komunikačný omyl vo vzťahu človeka a... arr3Ako zvládnuť konflikt na vychádzkeTak toto je podľa mojich skúseností nočná mora každého majiteľa psíka. Ľudia sa s tým pasujú... arr3Máte doma psieho tínedžera?Je vôbec možné, že to, čo sa už naučil, ako keby znovu úplne zabudol? Nič nefunguje, neposlúcha a o... arr3Ak máte hyperaktívneho psíka,nemusí to byť pre vás problém. Základnou zásadou pri vedení takéhoto psíka je pokoj, trpezlivosť,... arr3Kým privediete do rodiny druhého psíka,je treba si ujasniť niekoľko veľmi dôležitých vecí. Bude to veľký zásah nielen do vášho života, ale... arr3Prečo sa psík bojí,ako presne reagovať, ako mu pomôcť, ako strach odstrániť. Máte viac možností - poradiť sa so svojím... arr3Loptičková mánia ako stresor?Veru tak, neverte tomu, že nemôže ublížiť táto nevinná hra. Čítajte v článku Nevinné zábavky.... arr3Ako sa nenechať zmanipulovaťPsíky sú veľké manipulátory! Presvedčil sa o tom nejeden majiteľ a netušil, čo všetko môže... arr3Ako zvládnuť šteniatko,keď má zúbky ako ihličky, skáče ako loptička, nedá sa utíšiť a príbytok je hore nohami. Mnohí v tom... arr3Keď povel ku mne nefungujeJe to magický povel, ktorý zhmotňuje celý váš vzťah so psíkom. Je to povel, ktorého spoľahlivosť...


Ničenie vecí

Ničenie vecí a oblečenia

Postarajte sa o to, aby mal váš psík dostatok aktivít počas dňa, fyzických aj mentálnych, učte ho disciplíne a vyžadujte ju od neho vždy, aj keď sa vám ho práve nechce skontrolovať a opraviť. Musíte sa prekonať a urobiť to. Verte, že oddych počas dňa si bude neskutočne užívať a ani len nepomyslí na hlúposti. Nedovoľte, aby sa nudil. V mladom veku to znamená viac aktivít, odstránenie možných príležitostí na vylomeniny (predmety v byte voľne položené či voľne prístupné oblečenie a topánky).

Keď boli naše psy veľmi mladé, nemali sme v ich dosahu napríklad žiadne kvetináče, prestieranie, dekoračné predmety, či voľne položené jedlo. Už od malička museli tráviť viac ako osem hodín samé v dome a väčšinu z tohto času prespali. Avšak po našom príchode domov vedeli, že budú mať o zábavu postarané. Teraz, keď sú už staršie, sú všetky predmety na svojich miestach a ani si ich nevšimnú.

Pamätajte na to, že je to veľmi podobné ako u detí. So škôlkárom musíte komunikovať inak ako s tínedžerom. U oboch však musíte byť veľmi trpezlivý a zrozumiteľný. Ani jedného nesmiete sklamať – nesklamte ani svojho psíka tým, že nad ním zlomíte palicu a vzdáte to. V staršom veku psíka už žnete úrodu – všetko, čo ste ho doteraz naučili, robí spoľahlivo. Ak sa nenudí. Aj pre staršieho psíka si musíte nájsť čas a naplniť mu deň programom. Už to však nebude také intenzívne, budete si to absolútne užívať. A stále môžete vymýšľať nové veci, ktoré ho naučíte a on vás bude zbožňovať.

Ak potrebujete poradiť aj po preštudovaní tejto stránky, dohodnite si osobné stretnutie, som tu pre vás. Spoločne to vyriešime.

 

ZDcwND