Máme na to riešenie

arr3Aby vychádzka bola relaxom, nie trápením Často sa na mňa obracajú ľudia s otázkami ako odstrániť agresiu ich psíka počas vychádzky. Alebo... arr3Ako zastaviť štekanie na ľudí, v byte, na dvore, na zvonček, telefón či iné predmety Ak si položíme otázku, čo je to vlastne štekanie, napadnú nás rôzne odpovede typu: je to psia reč,... arr3Ničenie vecí a oblečenia Postarajte sa o to, aby mal váš psík dostatok aktivít počas dňa, fyzických aj mentálnych, učte ho... arr3Vzrušená reakcia na návštevu Ide len o nácvik disciplíny: nacvičujte povel „čakaj“ na vzdialenejšom mieste v predsieni po... arr3Kradnutie potravín a predmetov Najlepšia je prevencia: za vašej neprítomnosti by potraviny a iné takéto predmety vôbec nemali byť... arr3Cikanie feniek na trávnik Najlepšie je začať cvičiť materiál na vyprázdňovanie (kôra, kamienky, kyprá pôda) od prvého dňa,... arr3Pocikávanie sa dospelého psa Pocikávanie sa vo vnútri, a to po vytvorení návyku vyprázdňovania sa vonku, môže mať svoju príčinu... arr3Strach - prečo sa psík bojí O strachu Strach je normálnou reakciou mozgu na podnety, ktoré sú nepríjemné, nebezpečné alebo sa... arr3Ako zvládnuť hyperaktívneho psíka Ako si poradiť s hyperaktívnym psíkom je častá otázka majiteľov psov. Hyperaktivita u psíkov má... arr3Nevinné zábavky - pozor na ne! Nevinné zábavky nemusia byť až také nevinné Čo už môže byť také zlé na prenasledovaní lastovičiek... arr3Skákanie na ľudí i iných psíkov Neustále sa na mňa obracia množstvo klientov s otázkou ako zastaviť skákanie psíka na ľudí – na...

Môj príbeh » Čo bolo na začiatku
Čo bolo na začiatku

Všetko, čo si tu prečítate, sú moje vlastné skúsenosti s našimi psami, psami našich známych, rodiny a ľudí, ktorí sa na mňa obrátili o radu.

Všetky poznatky z domácich aj zahraničných zdrojov som overila na našich psoch.

Pri žiadnom nedostatku v ich správaní som sa nevzdala a naučili sme ich s manželom všetko, čo sme od nich vyžadovali. Najviac energie ma stálo zmeniť samu seba, pretože som v začiatkoch nebola prirodzeným vodcom svorky. Potom som sa musela naučiť reč tela a spoznať ich spôsoby komunikácie. A už bolo treba len nevyčerpateľné množstvo trpezlivosti a presvedčenia, že to naozaj chcem a všetko pre to spravím.

A takto to začalo ...

Dôvodom, prečo som sa pred mnohými rokmi začala intenzívne zaoberať problematikou interakcie človeka a psíka v domácnosti, bolo naše druhé šteniatko fenka Silvia.

Jej zdedenú plachosť, bojácnosť a psychickú nestabilitu sme si v šteňacom veku vysvetlili ako pokoj a poslušnosť. V dospelosti bez zjavného spúšťača prepukla plachosť a strach takmer zo všetkého, hlavne z cudzích ľudí a neznámych zvukov (dážď, búrka, kýchnutie v susednej záhrade, hrmot plechových misiek, cvaknutie spúšte fotoaparátu, ohňostroj, prudké nadýchnutie človeka v blízkosti).

Medikamentózne riešenie nebolo veľmi úspešné, tak sme začali riešiť psychologickú a etologickú podstatu problému využitím zahraničných materiálov, vlastných pozorovaní a skúseností. Stálo nás to veľa úsilia a trpezlivosti, ale zaznamenali sme pokroky v potlačení prejavov plachosti a vybudovali sebavedomejšie správanie voči ľuďom i cudzím zvieratám.

A ja som nadobudla presvedčenie, že s problémami súžitia a vzájomnej komunikácie psíka s človekom sa asi potýka viac ľudí. Nevedia si poradiť, trpí nielen psík, ale pod stresom je celá rodina.

Moje skúsenosti pomôžu odstrániť nielen takýto problém, ale aj množstvo ďalších, oveľa ľahšie riešiteľných.

Ak vás to oslovilo, pretože máte nejaký konkrétny problém so správaním psíka a nenašli ste riešenie na tejto stránke, alebo ho neviete praktizovať, zavolajte mi a dohodneme si osobné stretnutie.

OGM4ZDNi