Máme na to riešenie

arr3Aby vychádzka bola relaxom, nie trápením Často sa na mňa obracajú ľudia s otázkami ako odstrániť agresiu ich psíka počas vychádzky. Alebo... arr3Ako zastaviť štekanie na ľudí, v byte, na dvore, na zvonček, telefón či iné predmety Ak si položíme otázku, čo je to vlastne štekanie, napadnú nás rôzne odpovede typu: je to psia reč,... arr3Ničenie vecí a oblečenia Postarajte sa o to, aby mal váš psík dostatok aktivít počas dňa, fyzických aj mentálnych, učte ho... arr3Vzrušená reakcia na návštevu Ide len o nácvik disciplíny: nacvičujte povel „čakaj“ na vzdialenejšom mieste v predsieni po... arr3Kradnutie potravín a predmetov Najlepšia je prevencia: za vašej neprítomnosti by potraviny a iné takéto predmety vôbec nemali byť... arr3Cikanie feniek na trávnik Najlepšie je začať cvičiť materiál na vyprázdňovanie (kôra, kamienky, kyprá pôda) od prvého dňa,... arr3Pocikávanie sa dospelého psa Pocikávanie sa vo vnútri, a to po vytvorení návyku vyprázdňovania sa vonku, môže mať svoju príčinu... arr3Strach - prečo sa psík bojí O strachu Strach je normálnou reakciou mozgu na podnety, ktoré sú nepríjemné, nebezpečné alebo sa... arr3Ako zvládnuť hyperaktívneho psíka Ako si poradiť s hyperaktívnym psíkom je častá otázka majiteľov psov. Hyperaktivita u psíkov má... arr3Nevinné zábavky - pozor na ne! Nevinné zábavky nemusia byť až také nevinné Čo už môže byť také zlé na prenasledovaní lastovičiek... arr3Skákanie na ľudí i iných psíkov Neustále sa na mňa obracia množstvo klientov s otázkou ako zastaviť skákanie psíka na ľudí – na...


Pocikávanie sa dospelého psa

Pocikávanie sa vo vnútri, a to po vytvorení návyku vyprázdňovania sa vonku, môže mať svoju príčinu v psychickom stave psíka.

Môže ísť o spôsob uvoľnenia stresu z čohokoľvek. Dôležité je zistiť príčinu stresu a snažiť sa ju odbúrať trénovaním a vystavovaním takýmto situáciám. Môže ísť o strach z niečoho, o šikanovanie v rámci svorky, o uprednostňovanie psíka pred druhým alebo ostatnými vo svorke z akéhokoľvek dôvodu a posúvanie ho do pozície, ktorá mu v rámci svorky neprináleží, alebo v ktorej sa necíti dobre. Treba eliminovať takúto situáciu a dôsledne sa jej vyvarovať. Určite to nebude zo dňa na deň, ale úspech sa dostaví.

Zásadou je, že nevyrovnaného a psychicky nestabilného psíka nikdy neľutujte, ale vyžadujte od neho splnenie všetkých povelov, ktoré žiadate od ostatných psíkov v domácnosti, alebo ktoré by ste od neho žiadali, keby bol sebavedomým, vyrovnaným psom. Žiadne úľavy a ľutovanie - narobilo by to viac škody ako osohu! Tu potrebujete obrovské množstvo trpezlivosti a schopnosť nenechať sa vyviesť z miery.

Viac čítajte v Postrehoch z praxe.

Ak napriek tomu potrebujete pomôcť, dohodnite si osobné stretnutie, som tu pre vás.

 

YjVhOGM1OT