Máme na to riešenie

arr3Aby vychádzka bola relaxom, nie trápením Často sa na mňa obracajú ľudia s otázkami ako odstrániť agresiu ich psíka počas vychádzky. Alebo... arr3Ako zastaviť štekanie na ľudí, v byte, na dvore, na zvonček, telefón či iné predmety Ak si položíme otázku, čo je to vlastne štekanie, napadnú nás rôzne odpovede typu: je to psia reč,... arr3Ničenie vecí a oblečenia Postarajte sa o to, aby mal váš psík dostatok aktivít počas dňa, fyzických aj mentálnych, učte ho... arr3Vzrušená reakcia na návštevu Ide len o nácvik disciplíny: nacvičujte povel „čakaj“ na vzdialenejšom mieste v predsieni po... arr3Kradnutie potravín a predmetov Najlepšia je prevencia: za vašej neprítomnosti by potraviny a iné takéto predmety vôbec nemali byť... arr3Cikanie feniek na trávnik Najlepšie je začať cvičiť materiál na vyprázdňovanie (kôra, kamienky, kyprá pôda) od prvého dňa,... arr3Pocikávanie sa dospelého psa Pocikávanie sa vo vnútri, a to po vytvorení návyku vyprázdňovania sa vonku, môže mať svoju príčinu... arr3Strach - prečo sa psík bojí O strachu Strach je normálnou reakciou mozgu na podnety, ktoré sú nepríjemné, nebezpečné alebo sa... arr3Ako zvládnuť hyperaktívneho psíka Ako si poradiť s hyperaktívnym psíkom je častá otázka majiteľov psov. Hyperaktivita u psíkov má... arr3Nevinné zábavky - pozor na ne! Nevinné zábavky nemusia byť až také nevinné Čo už môže byť také zlé na prenasledovaní lastovičiek... arr3Skákanie na ľudí i iných psíkov Neustále sa na mňa obracia množstvo klientov s otázkou ako zastaviť skákanie psíka na ľudí – na...

Pes v rodine »
Tajomstvo ideálneho psa

Pre každého predstavuje ideálny pes niečo iné. Každý majiteľ má vlastné predstavy o ideálnom psíkovi. Skúste si sformulovať vaše predstavy o psíkovi, akého by ste ho chceli mať: čo všetko by mal vedieť, ako by sa mal správať, čo by určite nemal robiť atď. Vytvoríte si tak víziu, ktorú postupne začnete uskutočňovať a ideálneho psíka si vychováte – budete od svojho psíka vyžadovať takéto správanie a budete ho týmto smerom dôsledne, trpezlivo a s láskou inštinktívne viesť. Budete to robiť podvedome, prirodzene, pokojne a nebudete o tom neustále premýšľať. Neexistuje žiaden dôvod, aby sa vám to nepodarilo. Stačí na to vaše intenzívne presvedčenie a znalosť techník, aby vám psík porozumel. Ako hovorí klasik: existuje len jedna prekážka, aby sa vám nepodarilo to, čo chcete - tá vo vašej hlave, pochybnosť, že sa vám to nepodarí.

Uvediem príklad: ja som nikdy nechcela, aby ma naše psy v domácnosti sledovali na každom kroku a kontrolovali ma, čo práve robím, hoci majú povolený voľný pohyb po celom dome a v každej zóne majú svoje denné peliešky.

Moja predstava ich správania: môžu ma spokojne sledovať z pelieška, ktorý si zvolia podľa toho, kde sa ja práve nachádzam, nevyrušujú ma v mojej činnosti a ničoho sa dotieravo nedožadujú (aj keď je to plemeno rhodézskeho ridgebacka, ktoré je najspokojnejšie, keď je v tesnej blízkosti svojho majiteľa).

Ako som to dosiahla: ešte v šteňacom veku som ich vždy poslala na najbližší peliešok v mojej blízkosti a trénovali sme tam povel „oddychujeme“ (psy oddychujú a neočakávam od nich žiadnu aktivitu). Na začiatku ich bolo potrebné veľakrát vrátiť na peliešok, ale keď trváte na svojom a niekoľkokrát zopakujete ten istý povel a gesto smerom na peliešok, dávate odmenu a neustále kontrolujete vykonanie povelu, nie je možné, aby to psík nepochopil (ak to možné je, treba vytrvať, každý psík je iný).

Takýmto spôsobom môžete všeličo naučiť psíka v rôznom veku, dokonca aj staršieho psíka, ktorý neovláda ani základné povely. Ak neviete ako na to, dohodnite si osobné stretnutie. Som tu pre vás.

MjUwNjJjZ