Máme na to riešenie

arr3Aby vychádzka bola relaxom, nie trápením Často sa na mňa obracajú ľudia s otázkami ako odstrániť agresiu ich psíka počas vychádzky. Alebo... arr3Ako zastaviť štekanie na ľudí, v byte, na dvore, na zvonček, telefón či iné predmety Ak si položíme otázku, čo je to vlastne štekanie, napadnú nás rôzne odpovede typu: je to psia reč,... arr3Ničenie vecí a oblečenia Postarajte sa o to, aby mal váš psík dostatok aktivít počas dňa, fyzických aj mentálnych, učte ho... arr3Vzrušená reakcia na návštevu Ide len o nácvik disciplíny: nacvičujte povel „čakaj“ na vzdialenejšom mieste v predsieni po... arr3Kradnutie potravín a predmetov Najlepšia je prevencia: za vašej neprítomnosti by potraviny a iné takéto predmety vôbec nemali byť... arr3Cikanie feniek na trávnik Najlepšie je začať cvičiť materiál na vyprázdňovanie (kôra, kamienky, kyprá pôda) od prvého dňa,... arr3Pocikávanie sa dospelého psa Pocikávanie sa vo vnútri, a to po vytvorení návyku vyprázdňovania sa vonku, môže mať svoju príčinu... arr3Strach - prečo sa psík bojí O strachu Strach je normálnou reakciou mozgu na podnety, ktoré sú nepríjemné, nebezpečné alebo sa... arr3Ako zvládnuť hyperaktívneho psíka Ako si poradiť s hyperaktívnym psíkom je častá otázka majiteľov psov. Hyperaktivita u psíkov má... arr3Nevinné zábavky - pozor na ne! Nevinné zábavky nemusia byť až také nevinné Čo už môže byť také zlé na prenasledovaní lastovičiek... arr3Skákanie na ľudí i iných psíkov Neustále sa na mňa obracia množstvo klientov s otázkou ako zastaviť skákanie psíka na ľudí – na...

Pes v rodine »
Dôvera, rešpekt a láska

Ak nemáte jeho dôveru, nevybudujete si rešpekt. Len láska bez dôvery a rešpektu nestačí. Psík vás nebude poslúchať.

Ak máte len dôveru,  ale nie rešpekt, psík vás nebude pokladať za svojho šéfa a nebude  vás poslúchať.

Získajte si dôveru, vzápätí  si vybudujte rešpekt a pridajte lásku – a je z vás šéf, ktorému bude pes veriť, spoľahne sa naňho, bude ho rešpektovať,  poslúchať a milovať .

Úspešný majiteľ psa dokáže vytvoriť harmonické súžitie ľudí a zvierat v domácnosti, pretože

  • je hlavou rodiny - domácnosti s ľuďmi a zvieratami
  • zabezpečuje potreby svoje, ostatných členov domácnosti aj zvierat v nej
  • je rozhodný, pokojný a dôsledný
  • ak nastanú problémy, nezostane v polovici cesty pri ich riešení
  • nikdy svojho psa nevyhodí ani nedá do útulku, keď problém nevie vyriešiť

Prečo chcú mať ľudia v domácnosti psíka a čo s tým súvisí?

Chcú ho z rôznych dôvodov: aby deti naučili zodpovednosti, aby im robil spoločníka vo voľnom čase alebo v živote vôbec, aby si vytvorili zárobkovú činnosť alebo sú ambiciózni a chcú s ním vyhrávať výstavy či dokonca riešiť nejaký zdravotný problém.

Pri každom z dôvodov je potrebné mať ho neustále na zreteli a podľa neho si vyberať plemeno, či povahu psíka. Jedno je však spoločné pri všetkých dôvodoch: mať psíka je záväzok na 10 a viac rokov a nestačí mu len hodiť jedlo alebo ho bezuzdne milovať a rozmaznávať.  Ste povinní ho vychovať, naučiť disciplíne a zoznámiť ho s okolím, poskytovať mu vychádzky a správne ho viesť počas celého jeho života.

Keď ste sa rozhodli zaobstarať si psíka, pamätajte na to, že nastáva pre vás čas povinností, ktoré sa nedajú obísť ani presunúť na iného. Dajú sa však rozdeliť v rámci rodiny. Od momentu, ako vkročí psík do vašej domácnosti, sa musíte stať vodcom (ak ním nie ste prirodzene). Ak psík zistí, že nemá vodcu, túto rolu preberie sám, či na ňu má alebo nemá predpoklady a vo vašej domácnosti nastanú problémy: neposlušnosť, vynucovanie si pozornosti, jedla, zabratie teritória (gauč, posteľ), obťažovanie členov rodiny, priateľov či susedov, obťažovanie iných zvierat na vychádzkach, pocikávanie sa z úzkosti, deštrukčná činnosť v byte a na záhrade a množstvo iných.

Väčšina z týchto problémov ani nenastane, ak má psík svojho vodcu, teda šéfa, ktorý mu uspokojí jeho potreby: naučí ho disciplíne, dopraje mu tréning a vychádzky a poskytne množstvo lásky a náklonnosti.

Ak potrebujete pomôcť, pretože neviete ako na to, dohodnite si osobné stretnutie. Som tu pre vás, spoločne vyriešime váš problém.

OTMzNmU4M2