Máme na to riešenie

arr3Aby vychádzka bola relaxom, nie trápením Často sa na mňa obracajú ľudia s otázkami ako odstrániť agresiu ich psíka počas vychádzky. Alebo... arr3Ako zastaviť štekanie na ľudí, v byte, na dvore, na zvonček, telefón či iné predmety Ak si položíme otázku, čo je to vlastne štekanie, napadnú nás rôzne odpovede typu: je to psia reč,... arr3Ničenie vecí a oblečenia Postarajte sa o to, aby mal váš psík dostatok aktivít počas dňa, fyzických aj mentálnych, učte ho... arr3Vzrušená reakcia na návštevu Ide len o nácvik disciplíny: nacvičujte povel „čakaj“ na vzdialenejšom mieste v predsieni po... arr3Kradnutie potravín a predmetov Najlepšia je prevencia: za vašej neprítomnosti by potraviny a iné takéto predmety vôbec nemali byť... arr3Cikanie feniek na trávnik Najlepšie je začať cvičiť materiál na vyprázdňovanie (kôra, kamienky, kyprá pôda) od prvého dňa,... arr3Pocikávanie sa dospelého psa Pocikávanie sa vo vnútri, a to po vytvorení návyku vyprázdňovania sa vonku, môže mať svoju príčinu... arr3Strach - prečo sa psík bojí O strachu Strach je normálnou reakciou mozgu na podnety, ktoré sú nepríjemné, nebezpečné alebo sa... arr3Ako zvládnuť hyperaktívneho psíka Ako si poradiť s hyperaktívnym psíkom je častá otázka majiteľov psov. Hyperaktivita u psíkov má... arr3Nevinné zábavky - pozor na ne! Nevinné zábavky nemusia byť až také nevinné Čo už môže byť také zlé na prenasledovaní lastovičiek... arr3Skákanie na ľudí i iných psíkov Neustále sa na mňa obracia množstvo klientov s otázkou ako zastaviť skákanie psíka na ľudí – na...

Pes v rodine »
Má byť pes v domácnosti šťastný?

Čo je to vlastne „šťastný pes“: má splnené svoje potreby (strecha nad hlavou, pravidelná strava a veterinárna starostlivosť, pravidelný tréning, pravidelné vychádzky, dôsledná výchova a keď má fakt šťastie, tak má aj lásku svojho šéfa, čiže všetkých členov rodiny).

No a keď dosiahnete stav „šťastia“ u svojho psa, dostanete najvyššiu odmenu, pretože on uspokojí vaše potreby v súvislosti s ním: máte jeho dôveru, rešpekt, poslúcha vás a miluje. A z vás sa stáva najspokojnejší a najšťastnejší majiteľ psa. Všimli ste si tú priamu súvislosť? Keď máte šťastného psa, aj vy ste šťastný a úspešný majiteľ psa.

Myslím, že naše psy sú šťastné. Buďte aj vy šťastní so svojimi psami. Dohodnite si osobné stretnutie a rada vám pomôžem, ak si s tým neviete poradiť.

MzAxNzI0Yj