Máme na to riešenie

arr3Aby vychádzka bola relaxom, nie trápením Často sa na mňa obracajú ľudia s otázkami ako odstrániť agresiu ich psíka počas vychádzky. Alebo... arr3Ako zastaviť štekanie na ľudí, v byte, na dvore, na zvonček, telefón či iné predmety Ak si položíme otázku, čo je to vlastne štekanie, napadnú nás rôzne odpovede typu: je to psia reč,... arr3Ničenie vecí a oblečenia Postarajte sa o to, aby mal váš psík dostatok aktivít počas dňa, fyzických aj mentálnych, učte ho... arr3Vzrušená reakcia na návštevu Ide len o nácvik disciplíny: nacvičujte povel „čakaj“ na vzdialenejšom mieste v predsieni po... arr3Kradnutie potravín a predmetov Najlepšia je prevencia: za vašej neprítomnosti by potraviny a iné takéto predmety vôbec nemali byť... arr3Cikanie feniek na trávnik Najlepšie je začať cvičiť materiál na vyprázdňovanie (kôra, kamienky, kyprá pôda) od prvého dňa,... arr3Pocikávanie sa dospelého psa Pocikávanie sa vo vnútri, a to po vytvorení návyku vyprázdňovania sa vonku, môže mať svoju príčinu... arr3Strach - prečo sa psík bojí O strachu Strach je normálnou reakciou mozgu na podnety, ktoré sú nepríjemné, nebezpečné alebo sa... arr3Ako zvládnuť hyperaktívneho psíka Ako si poradiť s hyperaktívnym psíkom je častá otázka majiteľov psov. Hyperaktivita u psíkov má... arr3Nevinné zábavky - pozor na ne! Nevinné zábavky nemusia byť až také nevinné Čo už môže byť také zlé na prenasledovaní lastovičiek... arr3Skákanie na ľudí i iných psíkov Neustále sa na mňa obracia množstvo klientov s otázkou ako zastaviť skákanie psíka na ľudí – na...


Ničenie vecí a oblečenia

Postarajte sa o to, aby mal váš psík dostatok aktivít počas dňa, fyzických aj mentálnych, učte ho disciplíne a vyžadujte ju od neho vždy, aj keď sa vám ho práve nechce skontrolovať a opraviť. Musíte sa prekonať a urobiť to. Verte, že oddych počas dňa si bude neskutočne užívať a ani len nepomyslí na hlúposti. Nedovoľte, aby sa nudil. V mladom veku to znamená viac aktivít, odstránenie možných príležitostí na vylomeniny (predmety v byte voľne položené či voľne prístupné oblečenie a topánky).

Keď boli naše psy veľmi mladé, nemali sme v ich dosahu napríklad žiadne kvetináče, prestieranie, dekoračné predmety, či voľne položené jedlo. Už od malička museli tráviť viac ako osem hodín samé v dome a väčšinu z tohto času prespali. Avšak po našom príchode domov vedeli, že budú mať o zábavu postarané. Teraz, keď sú už staršie, sú všetky predmety na svojich miestach a ani si ich nevšimnú.

Pamätajte na to, že je to veľmi podobné ako u detí. So škôlkárom musíte komunikovať inak ako s tínedžerom. U oboch však musíte byť veľmi trpezlivý a zrozumiteľný. Ani jedného nesmiete sklamať – nesklamte ani svojho psíka tým, že nad ním zlomíte palicu a vzdáte to. V staršom veku psíka už žnete úrodu – všetko, čo ste ho doteraz naučili, robí spoľahlivo. Ak sa nenudí. Aj pre staršieho psíka si musíte nájsť čas a naplniť mu deň programom. Už to však nebude také intenzívne, budete si to absolútne užívať. A stále môžete vymýšľať nové veci, ktoré ho naučíte a on vás bude zbožňovať.

Ak potrebujete poradiť aj po preštudovaní tejto stránky, dohodnite si osobné stretnutie, som tu pre vás. Spoločne to vyriešime.

 

NGM3M