Máme na to riešenie

arr3Aby vychádzka bola relaxom, nie trápením Často sa na mňa obracajú ľudia s otázkami ako odstrániť agresiu ich psíka počas vychádzky. Alebo... arr3Ako zastaviť štekanie na ľudí, v byte, na dvore, na zvonček, telefón či iné predmety Ak si položíme otázku, čo je to vlastne štekanie, napadnú nás rôzne odpovede typu: je to psia reč,... arr3Ničenie vecí a oblečenia Postarajte sa o to, aby mal váš psík dostatok aktivít počas dňa, fyzických aj mentálnych, učte ho... arr3Vzrušená reakcia na návštevu Ide len o nácvik disciplíny: nacvičujte povel „čakaj“ na vzdialenejšom mieste v predsieni po... arr3Kradnutie potravín a predmetov Najlepšia je prevencia: za vašej neprítomnosti by potraviny a iné takéto predmety vôbec nemali byť... arr3Cikanie feniek na trávnik Najlepšie je začať cvičiť materiál na vyprázdňovanie (kôra, kamienky, kyprá pôda) od prvého dňa,... arr3Pocikávanie sa dospelého psa Pocikávanie sa vo vnútri, a to po vytvorení návyku vyprázdňovania sa vonku, môže mať svoju príčinu... arr3Strach - prečo sa psík bojí O strachu Strach je normálnou reakciou mozgu na podnety, ktoré sú nepríjemné, nebezpečné alebo sa... arr3Ako zvládnuť hyperaktívneho psíka Ako si poradiť s hyperaktívnym psíkom je častá otázka majiteľov psov. Hyperaktivita u psíkov má... arr3Nevinné zábavky - pozor na ne! Nevinné zábavky nemusia byť až také nevinné Čo už môže byť také zlé na prenasledovaní lastovičiek... arr3Skákanie na ľudí i iných psíkov Neustále sa na mňa obracia množstvo klientov s otázkou ako zastaviť skákanie psíka na ľudí – na...

Pes v rodine »
Má mať domácnosť "vodcu"?

Dávnymi predkami dnešného psa boli vlci. Keď vlčia svorka v prírode stratí vodcu, hrozí jej rozpadnutie a jej členom smrť. Nikto nezorganizuje zaobstaranie potravy, vznikne anarchia a boje o pozíciu. Ak svorka má vodcu, ale ten nemá potrebné duševné kvality, prevahu a rešpekt všetkých členov, vznikne anarchia a boje ambicióznych samcov o prebratie vládnutia. Opäť jej hrozí zánik a jej členom smrť, kým sa nenájde schopný vodca, ktorý sa postará o poriadok, disciplínu, následne i úspešný lov, teda potravu. Pes je zviera svorkového typu, aj keď od vlka a jeho spôsobu života má už samozrejme veľmi ďaleko. Ak má váš pes pocit, že v rodine nemá nad sebou šéfa, ktorý sa oň postará, pud sebazáchovy mu velí prebrať velenie v rodine, aj keď na to nemá schopnosti a možnosti. Ako sa to prejaví? Jednoducho vám začne veliť – nárokovať si váš priestor značkovaním, vašu pozornosť otravovaním, váš gauč a posteľ jeho okupáciou, vrhne sa na vaše návštevy pri ich príchode, vyrazí od radosti z bránky pred vami či ide auto alebo nie, bude na vás a na ostatných skákať a vítať ich obťažovaním.

Ak sa vám niečo z toho doma deje, vašej rodine velí váš pes. Ak vás to rozčuľuje, zabráňte mu v tom! Ukážte mu, kto je u vás hlava rodiny a ajhľa, zrazu vás bude poslúchať a rešpektovať.

Neviete, ako na to? Zavolajte mi a vyriešime váš problém!

MDUyMzUyN