Máme na to riešenie

arr3Aby vychádzka bola relaxom, nie trápením Často sa na mňa obracajú ľudia s otázkami ako odstrániť agresiu ich psíka počas vychádzky. Alebo... arr3Ako zastaviť štekanie na ľudí, v byte, na dvore, na zvonček, telefón či iné predmety Ak si položíme otázku, čo je to vlastne štekanie, napadnú nás rôzne odpovede typu: je to psia reč,... arr3Ničenie vecí a oblečenia Postarajte sa o to, aby mal váš psík dostatok aktivít počas dňa, fyzických aj mentálnych, učte ho... arr3Vzrušená reakcia na návštevu Ide len o nácvik disciplíny: nacvičujte povel „čakaj“ na vzdialenejšom mieste v predsieni po... arr3Kradnutie potravín a predmetov Najlepšia je prevencia: za vašej neprítomnosti by potraviny a iné takéto predmety vôbec nemali byť... arr3Cikanie feniek na trávnik Najlepšie je začať cvičiť materiál na vyprázdňovanie (kôra, kamienky, kyprá pôda) od prvého dňa,... arr3Pocikávanie sa dospelého psa Pocikávanie sa vo vnútri, a to po vytvorení návyku vyprázdňovania sa vonku, môže mať svoju príčinu... arr3Strach - prečo sa psík bojí O strachu Strach je normálnou reakciou mozgu na podnety, ktoré sú nepríjemné, nebezpečné alebo sa... arr3Ako zvládnuť hyperaktívneho psíka Ako si poradiť s hyperaktívnym psíkom je častá otázka majiteľov psov. Hyperaktivita u psíkov má... arr3Nevinné zábavky - pozor na ne! Nevinné zábavky nemusia byť až také nevinné Čo už môže byť také zlé na prenasledovaní lastovičiek... arr3Skákanie na ľudí i iných psíkov Neustále sa na mňa obracia množstvo klientov s otázkou ako zastaviť skákanie psíka na ľudí – na...


Cikanie feniek na trávnik

Najlepšie je začať cvičiť materiál na vyprázdňovanie (kôra, kamienky, kyprá pôda) od prvého dňa, ako si šteniatko alebo psíka donesiete domov. Materiál by sa mal nachádzať čo najbližšie ku vchodu do domu, pretože v tomto veku ešte šteniatka nezvládajú veľké vzdialenosti a ráta sa každá sekunda k prineseniu/privedeniu na daný povrch.

Vyriešite tak problém žltých vypálených fľakov na trávniku a zhľadúvania výkalov po celom pozemku v budúcnosti.

Každé vyprázdnenie zo začiatku prebehne výlučne pod vaším dohľadom na na to určenom povrchu a za odmenu. Šteniatko si na to spoľahlivo zvykne po pár dňoch/týždňoch intenzívnej práce. Zároveň ho takto môžete postupne naučiť vyprázdňovať sa na povel. Pomerne spoľahlivo si bude počas celého života hľadať daný materiál na vašom pozemku či u známych, vždy však čo najďalej od miesta života ľudí i jeho (terasa, záhradné sedenie, búda, koterec).

S väčšou až veľmi veľkou dávkou trpezlivosti to naučíte aj dospelého psíka, ktorého ste si priniesli domov a chcete mať túto záležitosť vybavenú raz a navždy. Usmerňovanie a kontrola aj po vytvorení návyku nikdy nie sú na škodu. Nikdy však nehrešte za nesprávny materiál, radšej však vždy pochváľte za správny materiál. Vytrvajte vo svojom zámere  a zostaňte pokojný, aj keď nie je výsledok zatiaľ stopercentný.

Ak napriek tomu potrebujete pomôcť, kontaktujte ma, som tu pre vás.

 

Mjc3NWVl