Máme na to riešenie

arr3Aby vychádzka bola relaxom, nie trápením Často sa na mňa obracajú ľudia s otázkami ako odstrániť agresiu ich psíka počas vychádzky. Alebo... arr3Ako zastaviť štekanie na ľudí, v byte, na dvore, na zvonček, telefón či iné predmety Ak si položíme otázku, čo je to vlastne štekanie, napadnú nás rôzne odpovede typu: je to psia reč,... arr3Ničenie vecí a oblečenia Postarajte sa o to, aby mal váš psík dostatok aktivít počas dňa, fyzických aj mentálnych, učte ho... arr3Vzrušená reakcia na návštevu Ide len o nácvik disciplíny: nacvičujte povel „čakaj“ na vzdialenejšom mieste v predsieni po... arr3Kradnutie potravín a predmetov Najlepšia je prevencia: za vašej neprítomnosti by potraviny a iné takéto predmety vôbec nemali byť... arr3Cikanie feniek na trávnik Najlepšie je začať cvičiť materiál na vyprázdňovanie (kôra, kamienky, kyprá pôda) od prvého dňa,... arr3Pocikávanie sa dospelého psa Pocikávanie sa vo vnútri, a to po vytvorení návyku vyprázdňovania sa vonku, môže mať svoju príčinu... arr3Strach - prečo sa psík bojí O strachu Strach je normálnou reakciou mozgu na podnety, ktoré sú nepríjemné, nebezpečné alebo sa... arr3Ako zvládnuť hyperaktívneho psíka Ako si poradiť s hyperaktívnym psíkom je častá otázka majiteľov psov. Hyperaktivita u psíkov má... arr3Nevinné zábavky - pozor na ne! Nevinné zábavky nemusia byť až také nevinné Čo už môže byť také zlé na prenasledovaní lastovičiek... arr3Skákanie na ľudí i iných psíkov Neustále sa na mňa obracia množstvo klientov s otázkou ako zastaviť skákanie psíka na ľudí – na...

Pes v rodine »
Ako naučiť psa poslúchať

Ak chcete niekoho niečo naučiť, stavte na trpezlivosť a zrozumiteľnosť. Je jedno, či učíte dospelých, deti alebo psy.

Každý psík bez výnimky musí zvládať disciplínu a sociálne správanie v prostredí, v ktorom žije. Určité plemená sú šľachtené na určité druhy činností, takže tieto činnosti im pôjdu ľahšie, iné zase ťažšie. Retrievery ľahko naučíte aportovať, poľovnícke plemená budú rady pracovať nosom, pretože majú dobrý čuch. Iné veci musíte naučiť psíka, ktorý žije na dvore, iné psíka, ktorý žije s vami v byte. Psík je členom vašej domácnosti a teda rodiny, naučte sa s ním zrozumiteľne komunikovať v jeho reči (ide predovšetkým o reč tela, mimiku, gestikuláciu a intonáciu), buďte trpezlivý, pokojný a dôsledný a výsledok sa dostaví. Závisí od každého psíka, od jeho povahy, dynamiky a vlôh, ako dlho vám to bude trvať.  A aj keď to nejde hneď, nevzdávajte to a nelámte nad ním palicu. Tvrdenie „Náš pes je strašne hlúpy“ neplatí. Ak pes niečo nevie, je to vizitka jeho vodcu, teda jeho šéfa a majiteľa.

Ak ste presvedčený, že váš psík má niečo vedieť, zistite, ako ho to naučiť a naučte ho to. Ten pocit úspechu je neopísateľný - nenechajte si ho ujsť.

Ak neviete ako a kde začať, jednoducho si dohodnite osobné stretnutie. Som tu pre vás, nemusíte nikam cestovať, prídem za vami domov.

MmExY