Máme na to riešenie

arr3Aby vychádzka bola relaxom, nie trápením Často sa na mňa obracajú ľudia s otázkami ako odstrániť agresiu ich psíka počas vychádzky. Alebo... arr3Ako zastaviť štekanie na ľudí, v byte, na dvore, na zvonček, telefón či iné predmety Ak si položíme otázku, čo je to vlastne štekanie, napadnú nás rôzne odpovede typu: je to psia reč,... arr3Ničenie vecí a oblečenia Postarajte sa o to, aby mal váš psík dostatok aktivít počas dňa, fyzických aj mentálnych, učte ho... arr3Vzrušená reakcia na návštevu Ide len o nácvik disciplíny: nacvičujte povel „čakaj“ na vzdialenejšom mieste v predsieni po... arr3Kradnutie potravín a predmetov Najlepšia je prevencia: za vašej neprítomnosti by potraviny a iné takéto predmety vôbec nemali byť... arr3Cikanie feniek na trávnik Najlepšie je začať cvičiť materiál na vyprázdňovanie (kôra, kamienky, kyprá pôda) od prvého dňa,... arr3Pocikávanie sa dospelého psa Pocikávanie sa vo vnútri, a to po vytvorení návyku vyprázdňovania sa vonku, môže mať svoju príčinu... arr3Strach - prečo sa psík bojí O strachu Strach je normálnou reakciou mozgu na podnety, ktoré sú nepríjemné, nebezpečné alebo sa... arr3Ako zvládnuť hyperaktívneho psíka Ako si poradiť s hyperaktívnym psíkom je častá otázka majiteľov psov. Hyperaktivita u psíkov má... arr3Nevinné zábavky - pozor na ne! Nevinné zábavky nemusia byť až také nevinné Čo už môže byť také zlé na prenasledovaní lastovičiek... arr3Skákanie na ľudí i iných psíkov Neustále sa na mňa obracia množstvo klientov s otázkou ako zastaviť skákanie psíka na ľudí – na...


Vzrušená reakcia na návštevu

Ide len o nácvik disciplíny: nacvičujte povel „čakaj“ na vzdialenejšom mieste v predsieni po zazvonení a ešte pred otvorením dverí a dôsledne ho dodržujte pri každej návšteve bez výnimky. Zvítanie psíka s návštevou prebehne až po vašom povolení. Predstavte si, ako by ste chceli, aby situácia prebehla a riaďte sa intuíciou. Do hlasu sa vám dostane pevné presvedčenie, že takto to chcete a takto to aj prebehne. Ak je psík príliš vzrušený, na začiatku cvičenia si pomáhajte vodítkom a pamlskami. Po krátkom čase psík pochopí váš zámer.

Situáciu nacvičujte každý deň päť minút na nečisto – nech zazvoní niektorý člen rodiny, ktorý sa nenápadne vytratí z bytu. Problém odstránite spoľahlivo. Dôležitá je vaša dôslednosť.

Iným spôsobom je nie použitie výcviku, teda povelov, ale výchovy a komunikácie pomocou vášho tela. Ak vás to zaujalo, čítajte tu.

Ak potrebujete pomôcť, pretože to nefunguje, dohodnite si osobné stretnutie, som tu pre vás. Spoločne to vyriešime bez toho, aby ste museli niekam cestovať. Prídem k vám domov, ak to bude potrebné.

 

MDJjYjM1YT