Máme na to riešenie

arr3Aby vychádzka bola relaxom, nie trápením Často sa na mňa obracajú ľudia s otázkami ako odstrániť agresiu ich psíka počas vychádzky. Alebo... arr3Ako zastaviť štekanie na ľudí, v byte, na dvore, na zvonček, telefón či iné predmety Ak si položíme otázku, čo je to vlastne štekanie, napadnú nás rôzne odpovede typu: je to psia reč,... arr3Ničenie vecí a oblečenia Postarajte sa o to, aby mal váš psík dostatok aktivít počas dňa, fyzických aj mentálnych, učte ho... arr3Vzrušená reakcia na návštevu Ide len o nácvik disciplíny: nacvičujte povel „čakaj“ na vzdialenejšom mieste v predsieni po... arr3Kradnutie potravín a predmetov Najlepšia je prevencia: za vašej neprítomnosti by potraviny a iné takéto predmety vôbec nemali byť... arr3Cikanie feniek na trávnik Najlepšie je začať cvičiť materiál na vyprázdňovanie (kôra, kamienky, kyprá pôda) od prvého dňa,... arr3Pocikávanie sa dospelého psa Pocikávanie sa vo vnútri, a to po vytvorení návyku vyprázdňovania sa vonku, môže mať svoju príčinu... arr3Strach - prečo sa psík bojí O strachu Strach je normálnou reakciou mozgu na podnety, ktoré sú nepríjemné, nebezpečné alebo sa... arr3Ako zvládnuť hyperaktívneho psíka Ako si poradiť s hyperaktívnym psíkom je častá otázka majiteľov psov. Hyperaktivita u psíkov má... arr3Nevinné zábavky - pozor na ne! Nevinné zábavky nemusia byť až také nevinné Čo už môže byť také zlé na prenasledovaní lastovičiek... arr3Skákanie na ľudí i iných psíkov Neustále sa na mňa obracia množstvo klientov s otázkou ako zastaviť skákanie psíka na ľudí – na...

Pes v rodine »
Čo znamená vodca?

Vodca svorky určuje pravidlá.

Tak, ako ich určuje váš šéf v práci, vy svojim deťom, učiteľky svojim žiakom. Manažujte a veďte svoju rodinu a svojho psíka v nej, inak jej hrozí anarchia a vám infarkt.

Psík vám nebude diktovať, kedy dostane jedlo, kedy pôjde na vychádzku, nebude sa vám tlačiť do postele proti vašej vôli, vítať prvý vaše návštevy, nebude žobrať pri stole alebo dokonca kradnúť jedlo, nebude obťažovať iné zvieratá vo vašej domácnosti. To všetko riadite vy a on vás za to bude rešpektovať, poslúchať a milovať.

Ak neviete, ako na to, dohodnite si osobné stretnutie a spoločne to vyriešime. U vás doma, nemusíte nikam cestovať.

ZDE4ZDV