Máme na to riešenie

arr3Aby vychádzka bola relaxom, nie trápením Často sa na mňa obracajú ľudia s otázkami ako odstrániť agresiu ich psíka počas vychádzky. Alebo... arr3Ako zastaviť štekanie na ľudí, v byte, na dvore, na zvonček, telefón či iné predmety Ak si položíme otázku, čo je to vlastne štekanie, napadnú nás rôzne odpovede typu: je to psia reč,... arr3Ničenie vecí a oblečenia Postarajte sa o to, aby mal váš psík dostatok aktivít počas dňa, fyzických aj mentálnych, učte ho... arr3Vzrušená reakcia na návštevu Ide len o nácvik disciplíny: nacvičujte povel „čakaj“ na vzdialenejšom mieste v predsieni po... arr3Kradnutie potravín a predmetov Najlepšia je prevencia: za vašej neprítomnosti by potraviny a iné takéto predmety vôbec nemali byť... arr3Cikanie feniek na trávnik Najlepšie je začať cvičiť materiál na vyprázdňovanie (kôra, kamienky, kyprá pôda) od prvého dňa,... arr3Pocikávanie sa dospelého psa Pocikávanie sa vo vnútri, a to po vytvorení návyku vyprázdňovania sa vonku, môže mať svoju príčinu... arr3Strach - prečo sa psík bojí O strachu Strach je normálnou reakciou mozgu na podnety, ktoré sú nepríjemné, nebezpečné alebo sa... arr3Ako zvládnuť hyperaktívneho psíka Ako si poradiť s hyperaktívnym psíkom je častá otázka majiteľov psov. Hyperaktivita u psíkov má... arr3Nevinné zábavky - pozor na ne! Nevinné zábavky nemusia byť až také nevinné Čo už môže byť také zlé na prenasledovaní lastovičiek... arr3Skákanie na ľudí i iných psíkov Neustále sa na mňa obracia množstvo klientov s otázkou ako zastaviť skákanie psíka na ľudí – na...

Pes v rodine »
Dá sa učiť poslušnosť kedykoľvek počas života?

Áno, dá sa to. Šteniatko začnete vychovávať v momente, ako si ho prinesiete domov, a tento model správania od neho vyžadujete až do konca jeho života a priebežne ho podľa potreby dopĺňate novými požiadavkami.

Už 3-mesačné šteniatka často zvládnu povel sadni a postupne pribúdajú ďalšie povely. Keď má psík rok, máte doma tínedžera a to znamená, že má mať základnú poslušnoť (sadni, ľahni, miesto, ku mne, zostaň, nechaj to) dávno vžitú a zakorenenú, pretože vás čaká zvládnutie tohto bláznivého obdobia: nie je zrazu ochotný spraviť to, čo robil v 4 alebo 5 mesiacoch celkom spoľahlivo. Chce to len trpezlivosť a disciplínu.

Ja som naše psy učila rôzne nové povely ako súčasť hry, keď som videla, že potrebujú niečo nové, neokukané a zaujímavejšie. Aj psík potrebuje nové výzvy – rutina je príjemná, ale často nudná. Existuje literatúra, kde je množstvo trikov, ktoré možno psíka naučiť, aj s popisom tréningu. A psík vás bude milovať.

Ak neviete ako a kde začať, jednoducho si dohodnite osobné stretnutie. Som tu pre vás. Nemusíte nikam cestovať, prídem za vami.

MTM5NjA4YT