Máme na to riešenie

arr3Aby vychádzka bola relaxom, nie trápením Často sa na mňa obracajú ľudia s otázkami ako odstrániť agresiu ich psíka počas vychádzky. Alebo... arr3Ako zastaviť štekanie na ľudí, v byte, na dvore, na zvonček, telefón či iné predmety Ak si položíme otázku, čo je to vlastne štekanie, napadnú nás rôzne odpovede typu: je to psia reč,... arr3Ničenie vecí a oblečenia Postarajte sa o to, aby mal váš psík dostatok aktivít počas dňa, fyzických aj mentálnych, učte ho... arr3Vzrušená reakcia na návštevu Ide len o nácvik disciplíny: nacvičujte povel „čakaj“ na vzdialenejšom mieste v predsieni po... arr3Kradnutie potravín a predmetov Najlepšia je prevencia: za vašej neprítomnosti by potraviny a iné takéto predmety vôbec nemali byť... arr3Cikanie feniek na trávnik Najlepšie je začať cvičiť materiál na vyprázdňovanie (kôra, kamienky, kyprá pôda) od prvého dňa,... arr3Pocikávanie sa dospelého psa Pocikávanie sa vo vnútri, a to po vytvorení návyku vyprázdňovania sa vonku, môže mať svoju príčinu... arr3Strach - prečo sa psík bojí O strachu Strach je normálnou reakciou mozgu na podnety, ktoré sú nepríjemné, nebezpečné alebo sa... arr3Ako zvládnuť hyperaktívneho psíka Ako si poradiť s hyperaktívnym psíkom je častá otázka majiteľov psov. Hyperaktivita u psíkov má... arr3Nevinné zábavky - pozor na ne! Nevinné zábavky nemusia byť až také nevinné Čo už môže byť také zlé na prenasledovaní lastovičiek... arr3Skákanie na ľudí i iných psíkov Neustále sa na mňa obracia množstvo klientov s otázkou ako zastaviť skákanie psíka na ľudí – na...

Pes v rodine »
Ako sa stať vodcom?

Určite presne viete, akého šéfa by ste chceli mať: spravodlivého, pokojného, rozvážneho, rozhodného, vždy by si mal nájsť čas pre vás, mal by vám vedieť pomôcť, keď si vy neviete poradiť, mal by vás vždy vedieť oceniť a odmeniť. Malo by sa vám pod jeho vedením dobre pracovať a mali by ste sa tešiť do práce. Tak takého šéfa by si želal váš psík, keby vám to vedel povedať.

Buďte vždy pokojný, keď so psíkom pracujete, odmeňte ho za dobré správanie, vymedzte mu pravidlá v domácnosti a vždy ich dodržujte nielen vy, ale všetci členovia rodiny, vrátane detí či starých rodičov.

Buďte trpezlivý, keď ho niečo učíte, nikdy nepodľahnite hnevu, či panike.

Pomôžte mu pri učení uspieť, pomôžte mu v každej situácii, keď je nerozhodný a nevie si poradiť sám (menej sebavedomé alebo submisívne psíky často potrebujú povel tam, kde vyrovnané psíky konajú intuitívne a situáciu zvládnu správne bez pomoci majiteľa).

Váš psík musí zistiť, že vám môže dôverovať a môže sa na vás spoľahnúť. Bude vás úplne prirodzene poslúchať a zbožňovať.

Ak potrebujete prakticky ukázať, ako na to, dohodnite si osobné stretnutie a spoločne z vás spravíme vodcu, teda skutočnú hlavu rodiny!

MzA4ZTk0O