Šťastný pes  Svetlana Lišková  Tréning, rady a inšpirácie pre majiteľov psov 

Moje skúsenosti a vaše odhodlanie sú cestou, ktorou sa dostanete do cieľa.

 

Svetlana Lišková
Slnečná 52
900 29 Nová Dedinka
okres Senec

Mobil:  +421 902 720 376 

svetlana.liskova@gmail.com
Facebook Šťastný pes

 

 

 

 

 

Túto stránku v r. 2010 autorsky pripravila a neustále dopĺňa Svetlana Lišková. Všetky články a fotografie sú pôvodné. Ich použitie je možné len s jej súhlasom.

SPOLUPRÁCA

arr3Učím majiteľov psov ako porozumieť svojmu psíkoviAj energia, ktorá z vás vyžaruje, ovplyvní to, či vás psík bude rešpektovať a poslúchať, alebo nie.... arr3Ľudské omyly vo vzťahu človeka a psaNajčastejšie ľudské omyly vo vzťahu človeka a psa  a Najväčší komunikačný omyl vo vzťahu človeka a... arr3Ako zvládnuť konflikt na vychádzkeTak toto je podľa mojich skúseností nočná mora každého majiteľa psíka. Ľudia sa s tým pasujú... arr3Máte doma psieho tínedžera?Je vôbec možné, že to, čo sa už naučil, ako keby znovu úplne zabudol? Nič nefunguje, neposlúcha a o... arr3Ak máte hyperaktívneho psíka,nemusí to byť pre vás problém. Základnou zásadou pri vedení takéhoto psíka je pokoj, trpezlivosť,... arr3Kým privediete do rodiny druhého psíka,je treba si ujasniť niekoľko veľmi dôležitých vecí. Bude to veľký zásah nielen do vášho života, ale... arr3Prečo sa psík bojí,ako presne reagovať, ako mu pomôcť, ako strach odstrániť. Máte viac možností - poradiť sa so svojím... arr3Loptičková mánia ako stresor?Veru tak, neverte tomu, že nemôže ublížiť táto nevinná hra. Čítajte v článku Nevinné zábavky.... arr3Ako sa nenechať zmanipulovaťPsíky sú veľké manipulátory! Presvedčil sa o tom nejeden majiteľ a netušil, čo všetko môže... arr3Ako zvládnuť šteniatko,keď má zúbky ako ihličky, skáče ako loptička, nedá sa utíšiť a príbytok je hore nohami. Mnohí v tom... arr3Keď povel ku mne nefungujeJe to magický povel, ktorý zhmotňuje celý váš vzťah so psíkom. Je to povel, ktorého spoľahlivosť...


Cikanie na trávnik

Cikanie feniek na trávnik

Najlepšie je začať cvičiť materiál na vyprázdňovanie (kôra, kamienky, kyprá pôda) od prvého dňa, ako si šteniatko alebo psíka donesiete domov. Materiál by sa mal nachádzať čo najbližšie ku vchodu do domu, pretože v tomto veku ešte šteniatka nezvládajú veľké vzdialenosti a ráta sa každá sekunda k prineseniu/privedeniu na daný povrch.

Vyriešite tak problém žltých vypálených fľakov na trávniku a zhľadúvania výkalov po celom pozemku v budúcnosti.

Každé vyprázdnenie zo začiatku prebehne výlučne pod vaším dohľadom na na to určenom povrchu a za odmenu. Šteniatko si na to spoľahlivo zvykne po pár dňoch/týždňoch intenzívnej práce. Zároveň ho takto môžete postupne naučiť vyprázdňovať sa na povel. Pomerne spoľahlivo si bude počas celého života hľadať daný materiál na vašom pozemku či u známych, vždy však čo najďalej od miesta života ľudí i jeho (terasa, záhradné sedenie, búda, koterec).

S väčšou až veľmi veľkou dávkou trpezlivosti to naučíte aj dospelého psíka, ktorého ste si priniesli domov a chcete mať túto záležitosť vybavenú raz a navždy. Usmerňovanie a kontrola aj po vytvorení návyku nikdy nie sú na škodu. Nikdy však nehrešte za nesprávny materiál, radšej však vždy pochváľte za správny materiál. Vytrvajte vo svojom zámere  a zostaňte pokojný, aj keď nie je výsledok zatiaľ stopercentný.

Ak napriek tomu potrebujete pomôcť, kontaktujte ma, som tu pre vás.

 

OGVjOT