Šťastný pes  Svetlana Lišková  Tréning, rady a inšpirácie pre majiteľov psov 

Moje skúsenosti a vaše odhodlanie sú cestou, ktorou sa dostanete do cieľa.

 

Svetlana Lišková
Slnečná 52
900 29 Nová Dedinka
okres Senec

Mobil:  +421 902 720 376 

svetlana.liskova@gmail.com
Facebook Šťastný pes

 

 

 

 

 

Túto stránku v r. 2010 autorsky pripravila a neustále dopĺňa Svetlana Lišková. Všetky články a fotografie sú pôvodné. Ich použitie je možné len s jej súhlasom.

SPOLUPRÁCA

arr3Učím majiteľov psov ako porozumieť svojmu psíkoviAj energia, ktorá z vás vyžaruje, ovplyvní to, či vás psík bude rešpektovať a poslúchať, alebo nie.... arr3Ľudské omyly vo vzťahu človeka a psaNajčastejšie ľudské omyly vo vzťahu človeka a psa  a Najväčší komunikačný omyl vo vzťahu človeka a... arr3Ako zvládnuť konflikt na vychádzkeTak toto je podľa mojich skúseností nočná mora každého majiteľa psíka. Ľudia sa s tým pasujú... arr3Máte doma psieho tínedžera?Je vôbec možné, že to, čo sa už naučil, ako keby znovu úplne zabudol? Nič nefunguje, neposlúcha a o... arr3Ak máte hyperaktívneho psíka,nemusí to byť pre vás problém. Základnou zásadou pri vedení takéhoto psíka je pokoj, trpezlivosť,... arr3Kým privediete do rodiny druhého psíka,je treba si ujasniť niekoľko veľmi dôležitých vecí. Bude to veľký zásah nielen do vášho života, ale... arr3Prečo sa psík bojí,ako presne reagovať, ako mu pomôcť, ako strach odstrániť. Máte viac možností - poradiť sa so svojím... arr3Loptičková mánia ako stresor?Veru tak, neverte tomu, že nemôže ublížiť táto nevinná hra. Čítajte v článku Nevinné zábavky.... arr3Ako sa nenechať zmanipulovaťPsíky sú veľké manipulátory! Presvedčil sa o tom nejeden majiteľ a netušil, čo všetko môže... arr3Ako zvládnuť šteniatko,keď má zúbky ako ihličky, skáče ako loptička, nedá sa utíšiť a príbytok je hore nohami. Mnohí v tom... arr3Keď povel ku mne nefungujeJe to magický povel, ktorý zhmotňuje celý váš vzťah so psíkom. Je to povel, ktorého spoľahlivosť...


Pocikávanie v byte

Pocikávanie sa dospelého psa

Pocikávanie sa vo vnútri, a to po vytvorení návyku vyprázdňovania sa vonku, môže mať svoju príčinu v psychickom stave psíka.

Môže ísť o spôsob uvoľnenia stresu z čohokoľvek. Dôležité je zistiť príčinu stresu a snažiť sa ju odbúrať trénovaním a vystavovaním takýmto situáciám. Môže ísť o strach z niečoho, o šikanovanie v rámci svorky, o uprednostňovanie psíka pred druhým alebo ostatnými vo svorke z akéhokoľvek dôvodu a posúvanie ho do pozície, ktorá mu v rámci svorky neprináleží, alebo v ktorej sa necíti dobre. Treba eliminovať takúto situáciu a dôsledne sa jej vyvarovať. Určite to nebude zo dňa na deň, ale úspech sa dostaví.

Zásadou je, že nevyrovnaného a psychicky nestabilného psíka nikdy neľutujte, ale vyžadujte od neho splnenie všetkých povelov, ktoré žiadate od ostatných psíkov v domácnosti, alebo ktoré by ste od neho žiadali, keby bol sebavedomým, vyrovnaným psom. Žiadne úľavy a ľutovanie - narobilo by to viac škody ako osohu! Tu potrebujete obrovské množstvo trpezlivosti a schopnosť nenechať sa vyviesť z miery.

Viac čítajte v Postrehoch z praxe.

Ak napriek tomu potrebujete pomôcť, dohodnite si osobné stretnutie, som tu pre vás.

 

ZmU4MTkwY