Šťastný pes  Svetlana Lišková  Tréning, rady a inšpirácie pre majiteľov psov 

Moje skúsenosti a vaše odhodlanie sú cestou, ktorou sa dostanete do cieľa.

 

Svetlana Lišková
Slnečná 52
900 29 Nová Dedinka
okres Senec

Mobil:  +421 902 720 376 

svetlana.liskova@gmail.com
Facebook Šťastný pes

 

 

 

 

 

Túto stránku v r. 2010 autorsky pripravila a neustále dopĺňa Svetlana Lišková. Všetky články a fotografie sú pôvodné. Ich použitie je možné len s jej súhlasom.

SPOLUPRÁCA

arr3Učím majiteľov psov ako porozumieť svojmu psíkoviAj energia, ktorá z vás vyžaruje, ovplyvní to, či vás psík bude rešpektovať a poslúchať, alebo nie.... arr3Ľudské omyly vo vzťahu človeka a psaNajčastejšie ľudské omyly vo vzťahu človeka a psa  a Najväčší komunikačný omyl vo vzťahu človeka a... arr3Ako zvládnuť konflikt na vychádzkeTak toto je podľa mojich skúseností nočná mora každého majiteľa psíka. Ľudia sa s tým pasujú... arr3Máte doma psieho tínedžera?Je vôbec možné, že to, čo sa už naučil, ako keby znovu úplne zabudol? Nič nefunguje, neposlúcha a o... arr3Ak máte hyperaktívneho psíka,nemusí to byť pre vás problém. Základnou zásadou pri vedení takéhoto psíka je pokoj, trpezlivosť,... arr3Kým privediete do rodiny druhého psíka,je treba si ujasniť niekoľko veľmi dôležitých vecí. Bude to veľký zásah nielen do vášho života, ale... arr3Prečo sa psík bojí,ako presne reagovať, ako mu pomôcť, ako strach odstrániť. Máte viac možností - poradiť sa so svojím... arr3Loptičková mánia ako stresor?Veru tak, neverte tomu, že nemôže ublížiť táto nevinná hra. Čítajte v článku Nevinné zábavky.... arr3Ako sa nenechať zmanipulovaťPsíky sú veľké manipulátory! Presvedčil sa o tom nejeden majiteľ a netušil, čo všetko môže... arr3Ako zvládnuť šteniatko,keď má zúbky ako ihličky, skáče ako loptička, nedá sa utíšiť a príbytok je hore nohami. Mnohí v tom... arr3Keď povel ku mne nefungujeJe to magický povel, ktorý zhmotňuje celý váš vzťah so psíkom. Je to povel, ktorého spoľahlivosť...

O mne » Čo bolo na začiatku
Čo bolo na začiatku

Všetko, čo si tu prečítate, sú moje vlastné skúsenosti s našimi psami, psami našich známych, rodiny a ľudí, ktorí sa na mňa obrátili o radu.

Všetky poznatky z domácich aj zahraničných zdrojov som overila na našich psoch.

Pri žiadnom nedostatku v ich správaní som sa nevzdala a naučili sme ich s manželom všetko, čo sme od nich vyžadovali. Najviac energie ma stálo zmeniť samu seba, pretože som v začiatkoch nebola prirodzeným vodcom svorky. Potom som sa musela naučiť reč tela a spoznať ich spôsoby komunikácie. A už bolo treba len nevyčerpateľné množstvo trpezlivosti a presvedčenia, že to naozaj chcem a všetko pre to spravím.

A takto to začalo ...

Dôvodom, prečo som sa pred rokmi začala intenzívne zaoberať problematikou interakcie človeka a psíka v domácnosti, bolo naše druhé šteniatko fenka Silvia.

Jej zdedenú plachosť, bojácnosť a psychickú nestabilitu sme si v šteňacom veku vysvetlili ako pokoj a poslušnosť. V dospelosti bez zjavného spúšťača prepukla plachosť a strach takmer zo všetkého, hlavne z cudzích ľudí a neznámych zvukov (dážď, búrka, kýchnutie v susednej záhrade, hrmot plechových misiek, cvaknutie spúšte fotoaparátu, ohňostroj, prudké nadýchnutie človeka v blízkosti).

Medikamentózne riešenie nebolo veľmi úspešné, tak sme začali riešiť psychologickú a etologickú podstatu problému využitím zahraničných materiálov, vlastných pozorovaní a skúseností. Stálo nás to veľa úsilia a trpezlivosti, ale zaznamenali sme pokroky v potlačení prejavov plachosti a vybudovali sebavedomejšie správanie voči ľuďom i cudzím zvieratám.

A ja som nadobudla presvedčenie, že s problémami súžitia a vzájomnej komunikácie psíka s človekom sa asi potýka viac ľudí. Nevedia si poradiť, trpí nielen psík, ale pod stresom je celá rodina.

Moje skúsenosti pomôžu odstrániť nielen takýto problém, ale aj množstvo ďalších, oveľa ľahšie riešiteľných.

Ak vás to oslovilo, pretože máte nejaký konkrétny problém so správaním psíka a nenašli ste riešenie na tejto stránke, alebo ho neviete praktizovať, zavolajte mi a dohodneme si osobné stretnutie.

MzU3Yjh