Šťastný pes  Svetlana Lišková  Tréning, rady a inšpirácie pre majiteľov psov 

Moje skúsenosti a vaše odhodlanie sú cestou, ktorou sa dostanete do cieľa.

 

Svetlana Lišková
Slnečná 52
900 29 Nová Dedinka
okres Senec

Mobil:  +421 902 720 376 

svetlana.liskova@gmail.com
Facebook Šťastný pes

 

 

 

 

 

Túto stránku v r. 2010 autorsky pripravila a neustále dopĺňa Svetlana Lišková. Všetky články a fotografie sú pôvodné. Ich použitie je možné len s jej súhlasom.

SPOLUPRÁCA

arr3Učím majiteľov psov ako porozumieť svojmu psíkoviAj energia, ktorá z vás vyžaruje, ovplyvní to, či vás psík bude rešpektovať a poslúchať, alebo nie.... arr3Ľudské omyly vo vzťahu človeka a psaNajčastejšie ľudské omyly vo vzťahu človeka a psa  a Najväčší komunikačný omyl vo vzťahu človeka a... arr3Ako zvládnuť konflikt na vychádzkeTak toto je podľa mojich skúseností nočná mora každého majiteľa psíka. Ľudia sa s tým pasujú... arr3Máte doma psieho tínedžera?Je vôbec možné, že to, čo sa už naučil, ako keby znovu úplne zabudol? Nič nefunguje, neposlúcha a o... arr3Ak máte hyperaktívneho psíka,nemusí to byť pre vás problém. Základnou zásadou pri vedení takéhoto psíka je pokoj, trpezlivosť,... arr3Kým privediete do rodiny druhého psíka,je treba si ujasniť niekoľko veľmi dôležitých vecí. Bude to veľký zásah nielen do vášho života, ale... arr3Prečo sa psík bojí,ako presne reagovať, ako mu pomôcť, ako strach odstrániť. Máte viac možností - poradiť sa so svojím... arr3Loptičková mánia ako stresor?Veru tak, neverte tomu, že nemôže ublížiť táto nevinná hra. Čítajte v článku Nevinné zábavky.... arr3Ako sa nenechať zmanipulovaťPsíky sú veľké manipulátory! Presvedčil sa o tom nejeden majiteľ a netušil, čo všetko môže... arr3Ako zvládnuť šteniatko,keď má zúbky ako ihličky, skáče ako loptička, nedá sa utíšiť a príbytok je hore nohami. Mnohí v tom... arr3Keď povel ku mne nefungujeJe to magický povel, ktorý zhmotňuje celý váš vzťah so psíkom. Je to povel, ktorého spoľahlivosť...

Výcvik psov » Výcvik psíka aj majiteľa
Prečo je výcvik psíka spolu s majiteľom dôležitý

Ak ste si práve doniesli domov šteniatko alebo už máte doma drzého tínedžera či nového dospelého psíka a rozmýšľate o výcviku psov, rozmýšľate správne. Váš psík by určite mal absolovať výcvik psa, či už individuálny, alebo skupinový, pod vedením profesionála. Aj keď si myslíte, že vy to dokážete sami, vždy je dobré nechať sa inšpirovať inými. Vo vašom okolí určite nájdete profesionálov, ktorí sa vo veci vyznajú.

Vyberte si takého, ktorý povedie výcvikom nielen vášho psíka, ale aj vás. Váš tréning je rovnako dôležitý, ako výcvik psíka.

Čo získa váš psík absolvovaním výcviku:

-       Naučí sa základné povely, abecedu vychovaného psíka: sadni, ľahni, ku mne, k nohe, zostaň, nechaj to a počas výcviku sa ešte aj zabáva

-       Cvičením  medzi inými psami ho učíte správať sa „spoločensky“ v rámci svojho živočíšneho druhu a on pochopí, že iné psy sú zábava, nie hrozba

-       Vybudujete si s ním vzťah, určíte mu hranice, psík sa naučí vám dôverovať a vytvorí si rešpekt voči vám

-       Naučíte ho disciplíne, budete ju od neho stále vyžadovať a on si na to zvykne

Čo získate vy absolvovaním výcviku:

-       Zručnosť vo vedení psíka doma aj vonku, medzi ľuďmi, inými psami či zvieratami

-       Naučíte sa ako s ním komunikovať, aby pochopil, čo od neho chcete

-       Naučíte sa svojmu psíkovi dôverovať, pretože on sa naučí disciplíne a slušnému správaniu

-       Získate pokoj, vnútornú rovnováhu a sebavedomie a prechádzky so psíkom sa pre vás stanú relaxom

-       Dobrý základ pre zábavu, relax a radosť zo svojho úspechu, vášho aj celej vašej rodiny 

 Čo je dôležité po absolvovaní výcviku psíka:

-       Naučené povely používate v praxi a stále ich od psíka vyžadujete, aby sa mu dostali do krvi a boli preň prirodzené. V rušnom okolí mu uposlúchnutie povelu môže zachrániť život (napr. stret s autom)

-       Neustále pracujete na svojom duševnom rozpoložení, udržiavate sa v pokoji, vnútornej harmónii,  čo pre psíka znamená istotu a psychickú stabilitu

 Ak ste výcvik už absolvovali a nie všetko funguje tak, ako má, nestrácajte trpezlivosť, dá sa to riešiť. Chyba nebude v psíkovi – zamyslieť sa treba nad sebou: nad svojím správaním, spôsobom komunikácie so psíkom, či skrátka nie je chyba "vo vysielači". Či dodržiavate všetko tak, ako ste si počas výcviku psíka zaumienili. Preštudujte si znovu pre istotu vodičák na psíka.

A niekedy jednoducho potrebujete názor a praktickú pomoc nezainteresovaného človeka, znalého veci, ktorý zistí chybu pozorovaním chodu vašej domácnosti. Ak je toto váš prípad, dohodnite si osobnú návštevu. Často ide len o také chyby vo vedení psíka, ktoré sa dajú skorigovať a problém sa odstráni.

 

ZDNjYW