Šťastný pes  Svetlana Lišková  Tréning, rady a inšpirácie pre majiteľov psov 

Moje skúsenosti a vaše odhodlanie sú cestou, ktorou sa dostanete do cieľa.

 

Svetlana Lišková
Slnečná 52
900 29 Nová Dedinka
okres Senec

Mobil:  +421 902 720 376 

svetlana.liskova@gmail.com
Facebook Šťastný pes

 

 

 

 

 

Túto stránku v r. 2010 autorsky pripravila a neustále dopĺňa Svetlana Lišková. Všetky články a fotografie sú pôvodné. Ich použitie je možné len s jej súhlasom.

SPOLUPRÁCA

arr3Učím majiteľov psov ako porozumieť svojmu psíkoviAj energia, ktorá z vás vyžaruje, ovplyvní to, či vás psík bude rešpektovať a poslúchať, alebo nie.... arr3Ľudské omyly vo vzťahu človeka a psaNajčastejšie ľudské omyly vo vzťahu človeka a psa  a Najväčší komunikačný omyl vo vzťahu človeka a... arr3Ako zvládnuť konflikt na vychádzkeTak toto je podľa mojich skúseností nočná mora každého majiteľa psíka. Ľudia sa s tým pasujú... arr3Máte doma psieho tínedžera?Je vôbec možné, že to, čo sa už naučil, ako keby znovu úplne zabudol? Nič nefunguje, neposlúcha a o... arr3Ak máte hyperaktívneho psíka,nemusí to byť pre vás problém. Základnou zásadou pri vedení takéhoto psíka je pokoj, trpezlivosť,... arr3Kým privediete do rodiny druhého psíka,je treba si ujasniť niekoľko veľmi dôležitých vecí. Bude to veľký zásah nielen do vášho života, ale... arr3Prečo sa psík bojí,ako presne reagovať, ako mu pomôcť, ako strach odstrániť. Máte viac možností - poradiť sa so svojím... arr3Loptičková mánia ako stresor?Veru tak, neverte tomu, že nemôže ublížiť táto nevinná hra. Čítajte v článku Nevinné zábavky.... arr3Ako sa nenechať zmanipulovaťPsíky sú veľké manipulátory! Presvedčil sa o tom nejeden majiteľ a netušil, čo všetko môže... arr3Ako zvládnuť šteniatko,keď má zúbky ako ihličky, skáče ako loptička, nedá sa utíšiť a príbytok je hore nohami. Mnohí v tom... arr3Keď povel ku mne nefungujeJe to magický povel, ktorý zhmotňuje celý váš vzťah so psíkom. Je to povel, ktorého spoľahlivosť...

Pravidlá spolunažívania » Vychovajte si ideálneho psa
Tajomstvo ideálneho psa

Pre každého predstavuje ideálny pes niečo iné. Každý majiteľ má vlastné predstavy o ideálnom psíkovi. Skúste si sformulovať vaše predstavy o psíkovi, akého by ste ho chceli mať: čo všetko by mal vedieť, ako by sa mal správať, čo by určite nemal robiť atď. Vytvoríte si tak víziu, ktorú postupne začnete uskutočňovať a ideálneho psíka si vychováte – budete od svojho psíka vyžadovať takéto správanie a budete ho týmto smerom dôsledne, trpezlivo a s láskou inštinktívne viesť. Budete to robiť podvedome, prirodzene, pokojne a nebudete o tom neustále premýšľať. Neexistuje žiaden dôvod, aby sa vám to nepodarilo. Stačí na to vaše intenzívne presvedčenie a znalosť techník, aby vám psík porozumel. Ako hovorí klasik: existuje len jedna prekážka, aby sa vám nepodarilo to, čo chcete - tá vo vašej hlave, pochybnosť, že sa vám to nepodarí.

Uvediem príklad: ja som nikdy nechcela, aby ma naše psy v domácnosti sledovali na každom kroku a kontrolovali ma, čo práve robím, hoci majú povolený voľný pohyb po celom dome a v každej zóne majú svoje denné peliešky.

Moja predstava ich správania: môžu ma spokojne sledovať z pelieška, ktorý si zvolia podľa toho, kde sa ja práve nachádzam, nevyrušujú ma v mojej činnosti a ničoho sa dotieravo nedožadujú (aj keď je to plemeno rhodézskeho ridgebacka, ktoré je najspokojnejšie, keď je v tesnej blízkosti svojho majiteľa).

Ako som to dosiahla: ešte v šteňacom veku som ich vždy poslala na najbližší peliešok v mojej blízkosti a trénovali sme tam povel „oddychujeme“ (psy oddychujú a neočakávam od nich žiadnu aktivitu). Na začiatku ich bolo potrebné veľakrát vrátiť na peliešok, ale keď trváte na svojom a niekoľkokrát zopakujete ten istý povel a gesto smerom na peliešok, dávate odmenu a neustále kontrolujete vykonanie povelu, nie je možné, aby to psík nepochopil (ak to možné je, treba vytrvať, každý psík je iný).

Takýmto spôsobom môžete všeličo naučiť psíka v rôznom veku, dokonca aj staršieho psíka, ktorý neovláda ani základné povely. Ak neviete ako na to, dohodnite si osobné stretnutie. Som tu pre vás.

NTYwOW