Šťastný pes  Svetlana Lišková  Tréning, rady a inšpirácie pre majiteľov psov 

Moje skúsenosti a vaše odhodlanie sú cestou, ktorou sa dostanete do cieľa.

 

Svetlana Lišková
Slnečná 52
900 29 Nová Dedinka
okres Senec

Mobil:  +421 902 720 376 

svetlana.liskova@gmail.com
Facebook Šťastný pes

 

 

 

 

 

Túto stránku v r. 2010 autorsky pripravila a neustále dopĺňa Svetlana Lišková. Všetky články a fotografie sú pôvodné. Ich použitie je možné len s jej súhlasom.

SPOLUPRÁCA

arr3Učím majiteľov psov ako porozumieť svojmu psíkoviAj energia, ktorá z vás vyžaruje, ovplyvní to, či vás psík bude rešpektovať a poslúchať, alebo nie.... arr3Ľudské omyly vo vzťahu človeka a psaNajčastejšie ľudské omyly vo vzťahu človeka a psa  a Najväčší komunikačný omyl vo vzťahu človeka a... arr3Ako zvládnuť konflikt na vychádzkeTak toto je podľa mojich skúseností nočná mora každého majiteľa psíka. Ľudia sa s tým pasujú... arr3Máte doma psieho tínedžera?Je vôbec možné, že to, čo sa už naučil, ako keby znovu úplne zabudol? Nič nefunguje, neposlúcha a o... arr3Ak máte hyperaktívneho psíka,nemusí to byť pre vás problém. Základnou zásadou pri vedení takéhoto psíka je pokoj, trpezlivosť,... arr3Kým privediete do rodiny druhého psíka,je treba si ujasniť niekoľko veľmi dôležitých vecí. Bude to veľký zásah nielen do vášho života, ale... arr3Prečo sa psík bojí,ako presne reagovať, ako mu pomôcť, ako strach odstrániť. Máte viac možností - poradiť sa so svojím... arr3Loptičková mánia ako stresor?Veru tak, neverte tomu, že nemôže ublížiť táto nevinná hra. Čítajte v článku Nevinné zábavky.... arr3Ako sa nenechať zmanipulovaťPsíky sú veľké manipulátory! Presvedčil sa o tom nejeden majiteľ a netušil, čo všetko môže... arr3Ako zvládnuť šteniatko,keď má zúbky ako ihličky, skáče ako loptička, nedá sa utíšiť a príbytok je hore nohami. Mnohí v tom... arr3Keď povel ku mne nefungujeJe to magický povel, ktorý zhmotňuje celý váš vzťah so psíkom. Je to povel, ktorého spoľahlivosť...

Pravidlá spolunažívania » Domácnosť musí mať šéfa
Má mať domácnosť "vodcu"?

Dávnymi predkami dnešného psa boli vlci. Keď vlčia svorka v prírode stratí vodcu, hrozí jej rozpadnutie a jej členom smrť. Nikto nezorganizuje zaobstaranie potravy, vznikne anarchia a boje o pozíciu. Ak svorka má vodcu, ale ten nemá potrebné duševné kvality, prevahu a rešpekt všetkých členov, vznikne anarchia a boje ambicióznych samcov o prebratie vládnutia. Opäť jej hrozí zánik a jej členom smrť, kým sa nenájde schopný vodca, ktorý sa postará o poriadok, disciplínu, následne i úspešný lov, teda potravu. Pes je zviera svorkového typu, aj keď od vlka a jeho spôsobu života má už samozrejme veľmi ďaleko. Ak má váš pes pocit, že v rodine nemá nad sebou šéfa, ktorý sa oň postará, pud sebazáchovy mu velí prebrať velenie v rodine, aj keď na to nemá schopnosti a možnosti. Ako sa to prejaví? Jednoducho vám začne veliť – nárokovať si váš priestor značkovaním, vašu pozornosť otravovaním, váš gauč a posteľ jeho okupáciou, vrhne sa na vaše návštevy pri ich príchode, vyrazí od radosti z bránky pred vami či ide auto alebo nie, bude na vás a na ostatných skákať a vítať ich obťažovaním.

Ak sa vám niečo z toho doma deje, vašej rodine velí váš pes. Ak vás to rozčuľuje, zabráňte mu v tom! Ukážte mu, kto je u vás hlava rodiny a ajhľa, zrazu vás bude poslúchať a rešpektovať.

Neviete, ako na to? Zavolajte mi a vyriešime váš problém!

MzQ4ZTE2Y