Šťastný pes  Svetlana Lišková  Tréning, rady a inšpirácie pre majiteľov psov 

Moje skúsenosti a vaše odhodlanie sú cestou, ktorou sa dostanete do cieľa.

 

Svetlana Lišková
Slnečná 52
900 29 Nová Dedinka
okres Senec

Mobil:  +421 902 720 376 

svetlana.liskova@gmail.com
Facebook Šťastný pes

 

 

 

 

 

Túto stránku v r. 2010 autorsky pripravila a neustále dopĺňa Svetlana Lišková. Všetky články a fotografie sú pôvodné. Ich použitie je možné len s jej súhlasom.

SPOLUPRÁCA

arr3Učím majiteľov psov ako porozumieť svojmu psíkoviAj energia, ktorá z vás vyžaruje, ovplyvní to, či vás psík bude rešpektovať a poslúchať, alebo nie.... arr3Ľudské omyly vo vzťahu človeka a psaNajčastejšie ľudské omyly vo vzťahu človeka a psa  a Najväčší komunikačný omyl vo vzťahu človeka a... arr3Ako zvládnuť konflikt na vychádzkeTak toto je podľa mojich skúseností nočná mora každého majiteľa psíka. Ľudia sa s tým pasujú... arr3Máte doma psieho tínedžera?Je vôbec možné, že to, čo sa už naučil, ako keby znovu úplne zabudol? Nič nefunguje, neposlúcha a o... arr3Ak máte hyperaktívneho psíka,nemusí to byť pre vás problém. Základnou zásadou pri vedení takéhoto psíka je pokoj, trpezlivosť,... arr3Kým privediete do rodiny druhého psíka,je treba si ujasniť niekoľko veľmi dôležitých vecí. Bude to veľký zásah nielen do vášho života, ale... arr3Prečo sa psík bojí,ako presne reagovať, ako mu pomôcť, ako strach odstrániť. Máte viac možností - poradiť sa so svojím... arr3Loptičková mánia ako stresor?Veru tak, neverte tomu, že nemôže ublížiť táto nevinná hra. Čítajte v článku Nevinné zábavky.... arr3Ako sa nenechať zmanipulovaťPsíky sú veľké manipulátory! Presvedčil sa o tom nejeden majiteľ a netušil, čo všetko môže... arr3Ako zvládnuť šteniatko,keď má zúbky ako ihličky, skáče ako loptička, nedá sa utíšiť a príbytok je hore nohami. Mnohí v tom... arr3Keď povel ku mne nefungujeJe to magický povel, ktorý zhmotňuje celý váš vzťah so psíkom. Je to povel, ktorého spoľahlivosť...

Pravidlá spolunažívania » Staňte sa šéfom
Ako sa stať vodcom?

Určite presne viete, akého šéfa by ste chceli mať: spravodlivého, pokojného, rozvážneho, rozhodného, vždy by si mal nájsť čas pre vás, mal by vám vedieť pomôcť, keď si vy neviete poradiť, mal by vás vždy vedieť oceniť a odmeniť. Malo by sa vám pod jeho vedením dobre pracovať a mali by ste sa tešiť do práce. Tak takého šéfa by si želal váš psík, keby vám to vedel povedať.

Buďte vždy pokojný, keď so psíkom pracujete, odmeňte ho za dobré správanie, vymedzte mu pravidlá v domácnosti a vždy ich dodržujte nielen vy, ale všetci členovia rodiny, vrátane detí či starých rodičov.

Buďte trpezlivý, keď ho niečo učíte, nikdy nepodľahnite hnevu, či panike.

Pomôžte mu pri učení uspieť, pomôžte mu v každej situácii, keď je nerozhodný a nevie si poradiť sám (menej sebavedomé alebo submisívne psíky často potrebujú povel tam, kde vyrovnané psíky konajú intuitívne a situáciu zvládnu správne bez pomoci majiteľa).

Váš psík musí zistiť, že vám môže dôverovať a môže sa na vás spoľahnúť. Bude vás úplne prirodzene poslúchať a zbožňovať.

Ak potrebujete prakticky ukázať, ako na to, dohodnite si osobné stretnutie a spoločne z vás spravíme vodcu, teda skutočnú hlavu rodiny!

YjAwYm